Hayat Bazen Tatlıdır Dizi Çekimleri Vezirsporda YapıldıULAN İSTANBUL DİZİ ÇEKİMLERİ VEZİRSPORDA YAPILDI

Ulan İstanbul dizisinin 22. bölüm çekimleri Vezirspor tesislerinde yapıldı.GALİP DERVİŞ VEZİRSPOR TESİSLERİNDE

 

Galip Derviş isimli televizyon dizisinin 23. bölüm çekimlerinin bir kısmı Vezirspor Tesislerinde yapılmıştır.

 

HALI SAHALARIN VEZİR'İ - AJANSSPOR

   Futbol tutkunları için halı sahada futbol oynamak vazgeçilmeyecek bir etkinlik.. Fakat, kalitesi ile diğerlerinden ayrılan ve "Türkiye'nin En iyi Halı sahası" seçilen bir mekanda futbol oynamak ayrı bir ayrıcalık..

   Türkiye'nin en çok sevdiği sporlar arasında ilk sırayı futbolun aldığı aşikar. Milyonlarca futbol aşığının yaşadığı ülkemizde, çok az kişi profesyonel futbolcu olabiliyor. Geriye kalan büyük bir kısım ise, futbolcu olma isteğini çocukluk hayallerinde bırakıyor. Ama futboldan vazgeçmek yine de imkansız.. Futbolcu olsa da, olamasa da, ünlüsü ünsüzü herkes meşin yuvarlağın peşinde bir şekilde koşuyor.. Kimi taraftar olarak, kimi de amatör futbolculukla..

Futbollarını yeşil sahalarda gösteremeyenlerin en uğrak noktası; halı sahalar.. "Baklavasına" ve "ödetmesine" maçların yapıldığı, gizli yeteneklerin ortaya çıkartıldığı, keyifli saatlerin geçirildiği bir noktadır halı saha..

Üstelik spor tesislerinin az olduğu ülkemizde, hemen hemen herkesin ulaşabileceği kadar da çok sayıda bulunur ve her yaştan insanın futbol özlemini en güzel atabildiği yerdir.

-KALİTELİ OLMASI ŞART-
Kaliteli hizmet sunan, saha kalitesi yüksek, her detayı düşünülmüş bir halı sahada futbol oynamak ise, “halı saha kültürü”nün yaygınlaştığı ülkemizde, her futbolseverin üzerinde durduğu detaylardır.

Hürriyet Gazetesi’nin oluşturduğu, gazeteciler ve profesyonel futbol adamlarının yer aldığı büyük jüri tarafından “Türkiye’nin En iyi Halı sahası” seçilen “Vezirspor Tesisleri” de, bu ölçüde futbolseverlerin her türlü istediğini karşılamak üzere dizayn edilmiş bir mekan.

1988'den beri faaliyet gösteren Çamlıca'daki Vezirspor Tesisleri'ni Selim Veziroğlu işletiyor. Tesiste, üç tanesi 16x33 metre, bir tanesi 22x38 metre, bir tanesi de 42x38 metre büyüklüğünde, üç farklı boyutta toplam 5 saha bulunuyor. Hepsinin zemininde ise yaz kış oynamaya uygun suni çim halı kullanılıyor.

Tesiste keyifli saatlerin geçirilebileceği açık ve kapalı oturma alanları ile 5’er kişilik takımlarla oynanan “Canlı Langırt” da bulunuyor. Bilinen langırt oyununun insan ölçülerine uyarlanmış hali olan ve oyuncuların yatay alüminyum çubuklara kemerlerle bağlanarak oynadıkları bu oyunda, can acıtmayan futbol topu ile sağa sola hareket ederek gol atmaya çalışılıyor ve keyifli saatler geçiriliyor.

Vezirspor Tesisleri'nde soyunma odalarından duşlara, bayan tuvaletinden kafeteryaya kadar her detay düşünülmüş. Üstelik spor sakatlanmalarına karşı sürekli sağlık memuru bulunan bir revir bile mevcut. Tesiste ayrıca otoparktan ücretsiz olarak faydalanılabiliyor.

Gece 01.00'e kadar açık olan tesiste diğer sahalardan farklı olarak randevular 75 dakika üzerinden veriliyor. En büyük sahada 75 dakika oynamanın bedeli 480 TL, orta sahada 400 TL, küçük sahalarda ise 350 TL. Ayrıca sahalarda 100 kişilik seyirci tribünü de bulunuyor. İstendiğinde dışarıya da gönderilip kurulabilen “Canlı Langırt”ın yirmi dakikası ise 20 milyon lira.

Güncel fiyatlar için buraya tıklamanızı veya tesislerimizi aramanızı rica ederiz.


Vezirspor Tesisleri:
Adres: Hacı Reşit Paşa Sokak No:14 Çamlıca / İstanbul
Telefon: 0216 3215151 - 3219190
Web: www.vezirspor.com.tr

Kaynak: 6 Nisan 2005   20:40  AJANSSPOR sitesinde yayınlanmıştır.

TÜRKİYE'NİN EN İYİ 10 HALI SAHASI - HÜRRİYET

     Türk erkeklerinin küçük bir bölümü futbolla profesyonel olarak ilgilenip sporcu olurken, büyük kısmı taraftar olup, takımını televizyon karşısında ve maçlarda cansiperane destekler. Bir de hobi olarak futbol oynayanlar vardır. Onlar her fırsatta halı saha kiralayıp top koştururlar. Gerçi biz bu sahaların hepsini halı saha başlığı altında topladık ama, çim veya suni çim zeminli olanları da var. Her ne kadar cirit ve yağlıgüreş gibi ata sporlarımız olsa da Türklerin milli sporu aslen futboldur. Erkek çocukları küçük yaşlardan itibaren futbolla yatıp kalkmaya başlarlar. Yepyeni ayakkabılarını sokakta top koştururken parçalayıp, evde azar işitenler çoktur. Erkek nüfusunun küçük bir bölümü futbolla profesyonel olarak ilgilenip sporcu olurken, büyük bir bölümü taraftar olup, takımını televizyon karşısında ve maçlarda cansiperane destekler. Bir de profesyonel olamasa da gözü yeşil sahalarda kalanlar vardır. Onlar boş buldukları her fırsatta halı sahalara koşup, arkadaşlardan kurulan takımlarda futbol oynarlar. Bu yüzden gecenin bir yarısı veya sabaha karşı ışıl ışıl aydınlatılmış halı sahalarda maç yapan insanlara rastlarsınız. Gerçi biz hepsini halı saha başlığı altında topladık ama, hobi olarak futbol oynayanların kullandığı bu sahaların artık çim veya suni çim zeminli olanları da mevcut. Genel olarak saat başına belli bir ücret ödeyerek kullanılıyorlar. Kiminin ünlü müdavimleri, kiminin yaz-kış oynamaya uygun çim zemini, kiminin sağlık görevlileri var. Bahar günlerinde hava güzel, zemin müsait. İşte Türkiye’nin en iyi halı sahaları.

 

TÜRKİYE'NİN EN İYİ 10 HALI SAHALARI TESİSLERİ

 

VEZİRSPOR TESİSLERİ

AKATLAR SPOR KOMPLEKSİ
GENÇLERBİRLİĞİ TESİSLERİ
ÜÇYOL İZMİRSPOR TESİSLERİ
OLİMPİK MARMARA HALISAHA TESİSLERİ
DİKİLİTAŞ SPOR KULUBÜ TESİSLERİ
MEŞALE SPOR TESİSLERİ
FENERBAHÇE SPOR OKULU SPORYUM TESİSLERİ
LARUV SPOR TESİSLERİ
FATİH STADI
Gazeteciler, profesyonel futbol adamları ve hobisi futbol olanlardan oluşan büyük jüri seçti.
 
Spor Fed. Yön. Kur. Üyesi, Ümit Milli Takım Sorumlusu Levent Kızıl
Leman Dergisi çizeri  Suat Özkan
Futbol tutkunu, şarkıcı Alişan
Hürriyet Gazetesi spor muhabiri İsmail Er
Ankara Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Reha Kapsal
DHA Çukurova Temsilcisi Orhan Apaydın
İzmirli araştırmacı yazar Yaşar Aksoy
Futbol meraklısı, oyuncu Kerem Alışık
Karşıyaka Teknik Direktörü Rıdvan Dilmen
Fenerbahçe Altyapı Sorumlusu Cemil Turan 

VEZİRSPOR TESİSLERİ

    Toplam beş sahası var
   Çamlıca’daki Vezirspor Tesisleri’ni Selim Veziroğlu işletiyor. Üç farklı boyutta toplam 5 saha var. Üç tanesi 16x33 metre, bir tanesi 22x38 metre, bir tanesi de 42x38 metre büyüklüğünde. Hepsinin zemininde yaz kış oynamaya uygun suni çim halı kullanılmış. Genellikle akşam saat 17.00’den sonra kalabalıklaşan sahalar gece 01.00’e kadar açık. Diğer sahalardan farklı olarak burada saha randevuları 75 dakika üzerinden veriliyor. En büyük sahada 75 dakika oynamanın bedeli 480 TL, orta sahada 400 TL, küçük sahalarda ise 350 TL dir.. 100 kişilik seyirci tribünü de var. Tesislerde soyunma odalarından duşlara, bayan tuvaletinden kafeteryaya kadar her şey düşünülmüş. Bir de sürekli sağlık memuru bulunan bir revir var. 1988’den beri faaliyet gösteren tesiste otoparktan ücretsiz olarak faydalanabiliyorsunuz. Açık ve kapalı oturma alanları, canlı langırt var. İstendiğinde dışarıya da gönderilip kurulabilen canlı langırtın yirmi dakikası 50 TL. Tel: 0 (216) 321 51 51.
                                                                                                                         Güncel fiyatlar için buraya tıklamanızı veya tesislerimizi aramanızı rica ederiz. 

Kaynak 30 Nisan 2004 Cuma günü yayınlanan Hürriyet Gazetesi Cuma eki.

hava-link

hava-link

50 yas veteranlar ekim 2016 antalya

50 yas veteranlar nisan 2016

link-anilar

40yil

Facebook sayfamızı ziyaret edin